Maski antysmogowe a COVID-19

W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi zastosowań maseczek antysmogowych w kontekście epidemii COVID-19 chcielibyśmy przedstawić poniższe informacje:

  • W celu zminimalizowania ryzyka zachorowania na COVID-19 szczególnie rekomendowane są jednorazowe maseczki medyczne KN95, FFP2 i FFP3. Jednakże również maski antysmogowe zmniejszają ryzyko zakażenia poprzez odpowiednie mechanizmy filtracji.
  • Środkiem, który dodatkowo jest przydatny w czasie epidemii jest płyn dezynfekujący, który należy stosować zarówno do odkażania samej maseczki, jak i filtra wymiennego. Płyn dezynfekujący w spray'u jako środek antyseptyczny na bazie alkoholu etylowego znajduje zastosowanie również do odkażania rąk i innych części ciała narażonych na kontakt z bakteriami i wirusami.
  • Równocześnie warto dodać, że wirusy przenoszą się drogą kropelkową - co oznacza to, że pomimo ich bardzo małych rozmiarów jego nośnik (kropelka, pył, zanieczyszczenie), na którym on się znajduje jest zdecydowanie większych rozmiarów. Oznacza to, że element "nośnik+wirus" jest skutecznie filtrowany przez maseczkę antysmogową.

Podsumowując, maski antysmogowe wraz z preparatem dezynfekującym nadają się zarówno do ochrony przed smogiem, alergenami czy spalinami, jak i znajdują zastosowanie w ochronie użytkownika przed bakteriami i wirusami.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl